Ve hvězdách

5. září 2017 v 22:50 | Sili |  Myšlenkovník
Dalo by se o mě říct, že jsem osobnostní psycholog-amatér. Projela jsem plus mínus všechny testy, které se na internetu daly zadarmo najít, donutila všechny blízké přátele, aby mi umožnili jejich hlubší analýzu, k čemuž takřka bez výjimky zdráhavě svolili. Fakt, že tomu tak bylo především za účelem donucení mě slézt z jejich metaforických hřbetů, už je věc jiná. Dovolte tedy mému blížencojdnímu, ENFP já druhého typu aby se exhibionisticky vystavovalo vaší pozornosti za účelem ukojení nekonečné touhy po pozornosti. Nebo tak něco.


Hodnotový test je věc, kterou jsem nevěděla, že potřebuju. Nevědouce o díře, která byla v mém životě, dokud se zmíněný test nestal součástí mého bytí, žila jsem pouze napůl. Nyní, když jsem objevila nástroj, jež mi pomůže seřadit, co to proboha od života vlastně chci, je všechno o něco víc zen.

Vtip spočívá v tom, že je vám prezentován nechutně dlouhý list věcí, ze kterých si odklikáte svoje priority. Potud je to jednoduché. Následně je po vás vyžadováno ostrouhání řečených priorit na ty úplně nejzákladnější a nakonec porovnání veškerých možných dvojic, které z hesel, jež prošly finálem, mohou vzniknout, tj. při pěti zvolených prioritách budete vystaveni porovnáváním pětadvaceti různých kombinací. Hezkou zábavu.

Já, člověk oplývající trpělivostí, jen pokud se jedná o mě samotnou, jsem si priorit zvolila deset. Více než hodinu jsem tedy civěla do obrazovky a snažila se vymyslet, jestli pro mě znamená víc empatie nebo filantropie a tázáním se samy sebe, proč jsem si vlastně zvolila tolik synonym.

Tímto se dostáváme k pointě - zjistila jsem totiž, že výsledné priority se dají shrnout do dvou kategorií - já-kariérista, tedy moje stránka, která se takřka maniakálně a s nemístnou pečlivostí soustředí na osobní rozvoj a budování, boření, překopávání samy sebe. Podkategorie se dělí na všeználkovství (udělám cokoli, jen aby to vypadalo, že toho vím víc, než ty), chronického olympionika (já jsem vlak a život moje kolej, nezkoušej mě vykolejit, nebo tě přejedu a tvojí krví nakreslím na svojí studené, mechanické tváři válečné symboly příhodného barbarského kmene), naivního důvěřilce (jak to myslíš, že to nezvládnu?), šéfa bez podřízených (komplimenty o deváté a uctivé úklony mezi půl desátou a jedenáctou, bez denní dávky chvály mám absťák, který by mě mohl zařadit mezi obsazení filmu My děti ze stanice Zoo), a konečně diagnóza nechutně nakažlivé víry (všechno dobře dopadne. Nebo spíš usedne. Haha.)

Pointa by asi měla být, že o svojí osobnosti vám test neřekne nic, co už nevíte. Ale co si budeme povídat, já spíš než konstruktivním přemýšlením holduju Buzzfeed kvízům, které mi řeknou, jaký ovoce jsem byla v minulým životě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 7. září 2017 v 1:18 | Reagovat

Docela řiť, vlastně se vysmíváš behaviorální psychologii, která tvrdí, že člověka poznáš za šedesát vteřin. Já se učím poznávat lidi od Irmy, právě doplula ke břehům. :D

2 Platan Platan | E-mail | Web | 7. září 2017 v 23:19 | Reagovat

Buzzfeed quizzes forever <3 :-D aj som si tak nejak myslel, že budeš tiež blíženec :-D

3 rainorchid rainorchid | Web | 9. září 2017 v 17:39 | Reagovat

Mno, kebyže na konci článku tú pointu nenapíšeš, asi by som nepochopila, čo si chcela povedať - ale veta: "já jsem vlak a život moje kolej, nezkoušej mě vykolejit, nebo tě přejedu a tvojí krví nakreslím na svojí studené, mechanické tváři válečné symboly příhodného barbarského kmene" ma pobavila :D  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama