Září 2017

O nekonečnosti

27. září 2017 v 13:00 | Sili |  Myšlenkovník
Když mi bylo šestnáct, byla jsem ve vztahu na dálku. To by samo o sobě nebyla až tak revoluční proklamace, kdybych ale hned poté nedodala, že jsem byla ve vztahu na dálku s člověkem, jehož jsem potkala na internetu, na internetu vztah probíhal a posléze i skončil. Protože daný jedinec byl z ciziny, ale ne z jen tak ledajaké. Můj první přítel byl ze Saudské Arábie.


Co nedělat v Plzni

20. září 2017 v 13:00 | Sili |  Myšlenkovník
Minulý týden jsem byla na Plzeňské diplomatické simulaci, která se, jak název avizuje, odehrává v Plzni, nebo taky městě, kde jsem nikdy v životě nebyla. Dále taky místě, kde znám přesně jednoho člověka, od čehož se odvíjí první bod.

1. Nenamlouvejte si ubytování u někoho, kdo ho následně zruší. Respektive kdo vás v průběhu neděle ve vší uctivosti zpraví, že na pondělí už se nabídka hostitelství nevztahuje. Protože to má potom za následek, že musíte chodit za neznámými lidmi a ptát se: "Ahoj, prosím tě, ty tu máš jakože vlastní bydlení? Jo? A gauč máte? Hele, šílenej nápad…"


George Shaw mě naučil číst

16. září 2017 v 13:18 | Sili |  Myšlenkovník
Bytí knihomolem pro mě vždycky byla existencionální záležitost. Něco, čím jsem deklarovala, že jsem povznesená nad problémy sprostého lidu, že jsem intelektuálem ve světě barbarů. A ač tohle samo o sobě zní problematicky, ještě jste neslyšeli jádro problému - tenhle přístup jsem si zachovala i v době, kdy jsem takřka nečetla.


Ve hvězdách

5. září 2017 v 22:50 | Sili |  Myšlenkovník
Dalo by se o mě říct, že jsem osobnostní psycholog-amatér. Projela jsem plus mínus všechny testy, které se na internetu daly zadarmo najít, donutila všechny blízké přátele, aby mi umožnili jejich hlubší analýzu, k čemuž takřka bez výjimky zdráhavě svolili. Fakt, že tomu tak bylo především za účelem donucení mě slézt z jejich metaforických hřbetů, už je věc jiná. Dovolte tedy mému blížencojdnímu, ENFP já druhého typu aby se exhibionisticky vystavovalo vaší pozornosti za účelem ukojení nekonečné touhy po pozornosti. Nebo tak něco.