Duben 2017

Vrba

24. dubna 2017 v 13:00 | Sili |  Psaní
Volnej rým mi moc nejde, ale ne všechna témata jdou nacpat do melancholicky laděnýho fejetonu s pointou z druhý ruky.


Léto za pokladnou

17. dubna 2017 v 13:00 | Sili |  Myšlenkovník
Už téměř čtyři roky bydlím na vesnici, kde je největší vyžití prodej brambor bývalého JZD a stávka řidičů jihočeského kraje (a to navíc ani neproběhlo, tomu se říká antiklimatické zakončení). Mezi výhody takového přebývání patří mimo jiné i nevyhnutelná implementace přizpůsobivosti mezi vaše nejpřednější vlastnosti.

A tak jsem se jako správný flegmatik přizpůsobila zdejšímu tempu a způsobu života, začala občas chodit na šišky, vstávat okolo páté a v neposlední řadě přijala za své přesvědčení, že velký výběr je velkoměstsky výmysl, který my teda rozhodně nepotřebujem. Když přišlo léto, nastoupila jsem tedy docela nevybíravě do prvního supermarketu, co se ozval. To byla moje první chyba.


Summit a summitění

11. dubna 2017 v 22:29 | Sili |  Myšlenkovník
Nikdy jsem nebyla na táboře, a jediný kroužek, který jsem kdy navštěvovala pravidelně, byl (a je) sbor. A to navíc bylo až na střední. S organizovaným náboženstvím se sobě navzájem vyhýbáme obloukem a třídy ve škole jsem vždycky dokázala docenit až v retrospektivě. Jak tedy vidíte, nikdy jsem netrpěla pocitem sounáležitosti, nebo (nedej bože!) příslušenství do komunity. A pak se mi stal summit, nebo jsem se spíš summitu stala já.


Moje ženství

3. dubna 2017 v 13:00 | Sili |  Myšlenkovník
Moje rodina je plná žen - vlastně jsou to jenom ženy. Muži jako kdyby pokaždé přišli jenom na chvilku, jejich přítomnost je jenom zapůjčená, co se pamatuju, vždycky mi to přišlo samozřejmé, jako takový fyzikální zákon. Když se voda hodně ohřeje, vypaří se - chlapi odejdou, ale my zůstáváme spolu. Nemůžu o sobě říct, že jsem zarytá man-hating feministka, takhle to neberte - všechny ty řeči o sounáležitosti ale možná mají něco do sebe. Protože moje rodina je velkorysá - já, moje maminka, sestra a babička, potom ještě spousta dalších známých, všechno jsou to tety, kterým se to třeba nepovedlo a kterým asi někdo trochu ublížil. Automatické přijetí.