Březen 2017

Anekdoty o moci

27. března 2017 v 13:00 | Sili |  Myšlenkovník
Nechci říkat, že jsem jako Napoleon, protože se snažím s málem dobýt svět, ale... Zkrátka, mám ráda odpovědnost. Zodpovědnost, ta vlastnost, ke mně nepřišla od přírody, co si pamatuju, vždycky jsem všechno dělala na poslední chvíli, až do prváku na střední. Se změnou školy v pololetí přišla moje velká proměna - měla jsem pocit, že musím dokázat, že jsem lepší než všichni okolo mě. No, a pak mi to zůstalo, jak pověst šprtky, která všechno dělá v noc zadání, tak pocit, že dělat jenom stejně jako ostatní je vlastně to samé jako nedělat nic.

ASMR a mozkolechtání

22. března 2017 v 16:21 | Sili |  Recenze
Tohle bude divnej článek. Hlavně proto, že ne všichni tomuhle trendu propadli. Většina lidí, kterým jsem o ASMR řekla, si mě buď divně měřili, nebo se okamžitě zamilovali. Tahle černobílost je typická, když jde o tenhle specifický žánr youtube videí, nemůžete zůstat lhostejní.


Dva a sedmdesát

13. března 2017 v 13:00 | Sili |  Myšlenkovník
Prachatice jsem dlouho měla za ošklivé město. Pamatovala jsem si z něj jenom malé, nepříliš hezké nádraží, a část, kde byl nějaký ten panelák. Byla jsem tam jednou, zdá se to hrozně dávno, ještě s tátou, někdy před šesti lety. Vybavilo se mi to, když jsem procházela okolo drogerie, najednou se to na mě zase vysypalo. Do té doby jsem to docela vytesnila.

Nestává se mi to často, že bych byla obětí nečekaného proudu vzpomínek. Ne takových, ve kterých figuruje táta. Přijde mi, že za ty roky, co je pryč, jsem si každičkou vzpomínku, kterou na něj mám, tisickrát připomněla, chvilku ji podržela a potom zařadila zpátky. Ten šuplík, kde jsou všechny seřazené podle intenzity, je víc prázdný než plný. Moc si toho nepamatuju, když jsem byla malá, nepřišlo mi důležité uchovávat náhodné střípky. A teď toho kvůli onomu přístupu moc nezbylo.

Předškoláci v mých nočních můrách

6. března 2017 v 13:00 | Sili |  Myšlenkovník
Dobrovolnictví je něco jako způsob života. Jako cejch, který dáváte na odiv. Ano, já jsem ta citlivá a obětavá duše, která svůj volný čas dobrovolně věnuje druhým. Dramatická pauza, která nechává všem přítomným dostatek času na obdivné pohledy. Já osobně dobrovolničím na dvou frontách, na jedné doučuju a na druhé dělám, co se zrovna hodí. Třeba teď jsem šla do školky, a řeknu vám, byl to zážitek, který mě nezpochybnitelně zjizvil.