Srpen 2016

Moje nejoblíbenější české písně

29. srpna 2016 v 13:00 | Sil |  Recenze
Nevím, jestli říkám dost často, jak miluju hudbu. Asi je její poslech věc tak běžná, že ho za vášeň nepovažuju. Dneska jsem strávila dvě hodiny prohlížením desek* a vzdycháním nad nedostky svojí peněženky, donutilo mě to zamyslet se nad svým hudebním vkusem jako takovým. A proto jsme tady - před nějakou dobou jsem napsala článek o mých nejoblíbenějších albech (jehož koncept jako takový bude mít pokračování), dnes se budeme bavit o mých českých oblíbencích.

* Věděli jste, že na youtube je celá komunita lidí, kteří točí videa o svých sbírkách vinylů? Můj život už nikdy nebude jako předtím, už není cesty zpět.

Proč číst Terryho Pratchetta

25. srpna 2016 v 17:38 | Sil |  Recenze
Jsou tři stejně pravděpodobné důvody, proč čtete tenhle článek. Za a, jste stálým čtenářem tohoto blogu (ahoj, jak se daří, myslela jsem, že jste všichni vymřeli před dvěma lety, člověče), za b, již jste fanouškem Terryho a jdete zkritizovat můj pokus o kritiku odsouzený k neúspěchu, či za c, váš přítel, babička, učitelka matematiky a soused z druhého patra všichni mluví o nějaké divné ploché zemi a nechápou, že vy prostě nevíte, jak se můžou dorozumívat čistě citoslovcem ook?* Pokud přemýšlíte, zda je nějaká odpověď správná, cé je správně. Pojďme si něco říct o Úžasné Zeměploše a panu Pratchettovi.