Moje cíle

29. února 2016 v 23:53 | Sil |  Myšlenkovník
V době, kdy jsem si psala svůj první bucket list, mi bylo necelých čtrnáct let. Po téměř čtyřech letech jsem si řekla, že bych si ho mohla porovnat, aktualizovat a odškrtat. První poznatek, nebyla jsem ambiciózní. Jsem si docela jistá, že to bylo ze strachu před nějakým chytrolínem, co by na můj blog přišel a začal mi cíle kritizovat. Druhý poznatek, teď už jsou mi chytrolíni dost jedno.


Nechat se tetovat.
Dobře, tetování je možná pořád tak trochu (s malým otazníkem?) něco, co bych chtěla udělat, definitivně to ale není priorita ani něco, k čemu bych vědomě směřovala. Jde hlavně o to, jsem nemastně neslané stvoření a dělat už teď rozhodnutí na celý život? Radši ne. A neoznačila bych to za věc, kterou chci "dokázat".

Nechat si propíchnout další dvě dírky do uší.
Podívejte, já se hrozně snažila být in. A nevím, proč se bytí in a kůl rovná cedníku místo ucha v očích třináctiletých slečen, nicméně teď už to tak není.

Obarvit si hlavu na červeno.
Teď jsem zrzavá. Vyhovuje mi to. Mám na hlavě oheň a ne řeznictví, a jsem s tím spokojená.

Zhubnout dvacet kilo.
Což o to, znatelné zeštíhlení není nic, co by mi neprospělo, ale říkal by mi potom ten pán na zastávce, kterého potkávám obden, že se mu líbí baculka a že by ji chtěl za ženu? Myslím, že ne. Myslím, že se se sebou spokojím tak, jaká jsem. Barokní.

Najít si nějakou práci, kde můžu buď psát, nebo se hrabat lidem v mysli.
O kariérních rozhodnutích budu psát někdy jindy, ale řekněme, že ke psaní a hrabání se lidem v mysli směřuji pořád, ať už více či méně oklikou.

Vidět naživo MCR/LP.
My Chemical Romance se rozpadli a já jsem pořád ve stavu smlouvání. Ne, to nemůže být pravda, bezhlasně křičívám na sbírku jejich písní ve své knihovně. Hystericky se směju při pohledech na jejich staré fotografie a úpím.
Z Linkinů jsem vyrostla, ale přání nahradily nové kapely a nové obsese (ach, p!atd...)

Naučit se hrát na kytaru.
Kdo má větší hudební hluch než já, ať třikrát rytmicky zatleská. Hehe.

Napsat knihu.
Po celoživotní lásce ke všemu knižnímu přirozeně stále toužím po oplodnění nepopsaných stran. Jen nevím, jak dlouho to ještě bude trvat.

Pořídit si steely a lennonky.
Hotovo a hotovo.

Podívat se do Paříže.
V Paříži jsem nebyla, nicméně pokud tu otázku trochu zliberalizuji a rozvinu, cestování definitivně proběhlo. Od doby, kdy jsem tenhle článek psala, jsem navštívila Anglii a Španělsko. Takže to budu počítat, a basta. Definitivně ne jen proto, že toho odškrtnutého je tak maličko.

Žít aspoň rok mimo ČR.
Dle mého skrovného vyhledávání informací je nejjednodušší přesvědčit vedení vaší vysoké školy, že definitivně stojíte za investici a zařizování vašeho zahraničního dobrodružství, takže tenhle cíl odsouvám na neurčito.

Pořídit si funkční psací stroj.
Hotovo. Ne že by se ta investice vyplatila, upřímně, i když je to krásná dekorace, pro mě je funkčnost jako taková nepříliš valná.

Naučit se plynně anglicky.
Check. My English is one of the few things I don't doubt at all. Sounds kinda cocky but hey, I'm allowed to be self-confident every once in a while, right?

Dostat se na gympl.
Hotovo.

Získat zbrojní pas/naučit se řídit auto/naučit se řídit motorku.
Tyhle sny mě pořád neopustily, nicméně mi stále nebylo osmnáct a naneštěstí pořád nenacházím deseti tisícové bankovky jen tak povalovat na ulicích.

Projet většinu zemí Evropy a památek ČR.
Podívejte, jsem chudý student, a dokud mi někdo z vás nebude dělat sponzora výměnou za milý úsměv a vřelé díky, tenhle sen bude postupovat tak pomalu, jako dosud.

Teď už jen tak letem světem cíle, které chci do seznamu připsat, abych pořád jen neodepisovala. Nepůsobí to dobře, víte? Spíš tak nějak poraženecky. Už ale k cílům samotným.
 • Absolvovat kurz na výcvik slepeckých psů.
 • Absolvovat kurz první pomoci.
 • Absolvovat masážní kurz.
 • Absolvovat kurz regresní terapie.
 • Absolvovat kurz výcviku telefonické krizové intervence.
 • Získat angličtinářský certifikát úrovně C2.
 • Získat španělštinářský/polský certifikát jakékoli úrovně, upřímně.
 • Naučit se alespoň pět jazyků plynně a jeden až dva jazyky na překladatelské úrovni.
 • Odmaturovat.
 • Získat řidičský průkaz na autobus.
 • Dostat se na vysokou školu.
 • Odstěhovat se zpátky do Prahy.
 • Naučit se vařit a péct. Vážně.
 • Chtěla bych přispívat do něčeho literárního. Pro jistotu to nechám neurčité.
 • Mluvit před větším publikem alespoň jednou do doby, než budu psát další porovnání.
 • Chci být kulturně vzdělaná. Je to abstraktní koncept, ale chci větší všeobecný přehled. Prosím.
Fin.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama