Prosinec 2015

Patnáctka

31. prosince 2015 v 18:05 | Borůvka |  Psaní
Patnáctku se všichni snažili vystrnadit už pěknou řádku dní.

"Lidi mají tendenci si myslet, že s novým datem se všechno změní," vysvětluje mi rok-stařeček, zatímco mu prsty projíždím skrze hustou kštici. Letos se nedostavila žádná běloba.

Souhlasím, on si málokdo připustí, že na radikální osobní revoluce čísla neplatí, že ze sebe každý svého Bonaparta* musíme vylovit sami. Návnada složená ze spousty jedniček a nul zaháknutých do sebe ještě nikoho nepřilákala, teda, pokud nepočítáte trolly, ty internetové. Ti binární kód doslova žerou.

Řekla jsem si, že by bylo vhodné se ohlédnout za tím rokem, co už je vlastně skoro pryč. Stojí mezi futry a šklebí se, ví, že jakmile za sebou práskne dveřmi, začnou oslavy a kdo by nechtěl ještě na jednoho, dva panáky zůstat? Je to vlastně docela podraz. Patnáctka nebyla tak špatná a rozhodně si nezaslouží takové jednání. Nu což. Neděláme výjimky, stejně mu už pěkných pár dní pakujeme kufry, no tak, šup s ním ven. Ještě mu radím, miř směrem k junajtid stejts, tam tě ještě chvíli nechají. Vždycky přece říkali, že jsou zemí pro odvržené a nechtěné.

*A toho Bonaparta beru zpátky, přece jen to byl docela šílenec. Musíme lovit svého Einsteina. Protože teorie relativity byla taky revoluční, ale umřelo kvůli ní výrazně méně nevinných civilistů.