Leden 2015

Vášnivá já

30. ledna 2015 v 19:23 | Borůvka |  Myšlenkovník
V poslední době jsem strávila x + 1 hodin sledováním uměleckostí na youtube, konkrétně jsem soucítila s libovolnými příběhy o znásilnění, nesčesněkrát jsem dala za pravdu naštvaným dopisům děvčat s daddy issues a prožívala všechny emoce hodné zveřejnění spolu s odkopnutými milenkami z Button Poetry. A také jsem, přirozeně, vyslechla spoustu a spoustu feministek a jejich plamenných proslovů, což se na mně podepsalo.

Respektive ne na mně, ale na mém vnitřním hlasu. Můj jindy introvertně tichý, naléhavý šepot se změnil v mentální hurikán. Tím nechci naznačit, že feminismus je špatná věc, moje mezinožní požehnání vytváří pocit silného propojení s ostatními životadárkyněmi a nutnost aktivně bojovat proti fuj fuj patriarchii. Ale prosila jsem se snad o vášnivou vnitřní Silicu, která se rozohňuje nade vším, autobusem přijíždějícím o minutu později počínaje a odsuzováním Muslimů konče?

Jsem si docela jistá, že uvnitř mě se skrývá vůdce, Hitler, ale bez té nenávisti (nebo snad Hitler, co se umí ovládat), zkrátka ten typ, který věci mění. Revolucionář. Na druhou stranu se skrývá v těle člověka, kterému je hloupé říct si o další papír při písemce.

A vůbec, škola? Vnitřní já zuří, když je v hodině angličtiny opraveno, i když navenek se zdvořile usmíváme. Vře to v něm, když ho profesorka českého jazyka umlčí, vztekle vzlyká, když mu nevyjde příklad ve fyzice.

V duchu sestře rozbíjí hlavu o topení za vrácení knížky s oškubaným obalem, křičí z plných plic nad žmolkovitým pudinkem a vůbec, vnitřní já prožívá konec světa několikrát do hodiny.

Uvědomuji si, jak šíleně tohle asi zní, ale odložte ještě na chvilku svěrací kazajky - přece jen, kolik z vás prochází tím samým?