Červen 2014

Kachna III.

27. června 2014 v 22:51 | Borůvka |  Fotografie
Dneska jsem se vrátila z dvoudenního výletu do Prahy (protože když se odstěhujete a pak se tam na nějakou dobu vrátíte, prý se tomu říká výlet) a tam mi kamarád vyčetl, že na blog nedávám fotky (a ano, moji přátelé čtou můj blog, protože jsou lepší než vaši). A proto jsem si řekla, hm, možná bych sem mohla nahrát fotky, co už mi měsíc leží na ploše a čekají na to, až se dokopu k jejich zveřejnění, hmmm. Let's begin, shall we?
/ jsou už anglický vsuvky trapný? Protože já je začala používat poměrně nedávno
a nějak se toho zlozvyku nemůžu zbavit...

Percy Jackson a proč ho (ne)číst

24. června 2014 v 21:29 | Borůvka |  Recenze

__Jedna ze sérií, kterou se chystám zavést, je XXX a proč to (ne)číst. Samozřejmě vynechám věci jako Harry Potter a Pán prstenů, neb nevěřím, že je mezi blogovým osazenstvem někdo, kdo alespoň jeden film nebo jednu knihu z výše uvedeného nečetl. Dost už ale bylo úvodních řečí... PERCY JACKSON (z nebe se ozývají hromy a blesky).

__Četli jste někdy Staré řecké báje a pověsti, závistivě vzdychali a tajně si přáli být jako všichni ti úžasní a skvělí hrdinové a bozi? Percy nemusí, Percy uprostřed jedné takové novodobé báje žije - zjistil totiž v jednadvacátém století, že je polobůh, ale to taky není jen med a leháro. Doopravdy je všechno spíš o nebezpečí, osudových rozhodnutích a ztrátách.

Pětice oblíbenců

4. června 2014 v 15:20 | Borůvka |  Recenze
Jistě, jistě, jistě. Já vím! Páchám tu učiněnou svatokrádež, rouhání a vůbec, pošlapávám přesvědčení všech čtenářů, kteří se nepsaně domluvili na shodném názoru, a to že nejoblíbenější knihu zkrátka určit nejde! Na druhé straně, tady jsem já, nepříliš způsobilý recenzent, který se rozhodl vám ukázat svých pět nejoblíbenějších knih (rozhodování nemělo daleko k Sofiině volbě). Z úcty a lásky k daným knihám nejsou v žádném pořadí! Poznámka pod čarou, vynechávám série Harry Potter, Hunger Games, Divergence, Dračí jezdci i Hraničářův učeň, a všechny knihy od Terryho Pratchetta (což se možná zdá nefér, ale připadala bych si, jako když zrazuju ostatní knížky, kdybych vybrala jen jednu od něj, a tak chystám článek věnovaný pouze jemu a jeho knihám).