Květen 2014

DČ: Aliance

18. května 2014 v 13:20 | Borůvka |  Recenze
_Dnešní článek je první ze sedmi recenzí patřících do projektu Duhové čtení, který spočívá v přečtení knih v barvách duhy - dnes to bude červená. Může obsahovat spoilery k Divergenci a Rezistenci.

Klíč ke Štěstí

14. května 2014 v 17:11 | Borůvka |  Psaní
_Klíč ke štěstí bylo téma literární soutěže pořádané ArtBotičem, který již předtím pořádal dvě soutěže na téma Jak chutná hořčice (umístila jsem se na třetím místě) a Proč se rajče červená (neumístěno). S rádoby sci-fi povídkou jménem Klíč ke Štěstí jsem se umístila na druhém místě - hurá!

Vraní dívka

9. května 2014 v 13:37 | Borůvka |  Recenze
_Jak velkému utrpení dokáže člověk čelit nebo vystavit jiné, než sám přestane být člověkem a změní se v netvora? Jak může zklamání ovlivnit lidskou duši, osud, život? Přítomnost: Stockholm. Psychoterapeutka Sofia Zetterlundová léčí dva klienty patrně se stejným problémem - Samuel Bai, bývalý dětský voják ze Sierry Leone, a Victoria Bergmanová, žena středních let s hlubokými traumaty z minulosti - u obou se projevují příznaky mnohočetné poruchy osobnosti. Ve stejnou dobu vyšetřuje kriminální komisařka Jeanette Kihlbergová případ mrtvého chlapce, pohozeného v parku. Jeho tělo nese známky mučení. Je to cizinec, nikdo nezná jeho jméno a nikdo ho nepostrádá. Jeanette a Sofia se poprvé setkají při výslechu muže obviněného z pedofilie a šíření dětské pornografie, mezi oběma ženami však záhy nezůstane jen u pracovních schůzek. A síla zklamání na sebe brzy znovu vezme podobu zla... První díl trilogie temných, severských psychothrillerů, jež oblétly, zasáhly a šokovaly doslova celý svět - vycházejí ve 35 zemích.

Proč mě sere, že vypadám starší

7. května 2014 v 15:16 | Borůvka |  Myšlenkovník
_"Páni, myslel jsem si, že ti je víc!"
_"Ty se tak máš, že vypadáš starší!"
_"Kolik že ti vlastně je? Co? Jsem myslela, že aspoň tak dvacet."
_"Pani, je to dítě vaše?"
_Ne, ne, ne, ne. Nechte mě vás rovnou tady zastavit - vypadat starší není super z několika důvodů. Třeba kvůli tomu, že vás všichni automaticky považují za rodiče vašich vrstevníků - a to vám samozřejmě přivodí pocit zodpovědnosti. Prakticky si v jednom kuse připadáte, jako když jdete na výlet s dětma, které vám byly svěřeny a na který musíte dávat bacha, když už se nedrží za ruce a nemají žlutý vestičky.

Čarodejnice

5. května 2014 v 14:14 | Borůvka |  Fotografie
_Jdu s křížkem po funuse? Možná. Protože já až teď přináším fotky z čarodějnic, huehuehue. Přijdu si divně, když všude čtu a slyším, jak měli moji přátelé a známí strašnou kocovinu a strašně se opili a vůbec, zatímco já si opekla dva buřty, udělala pár fotek a šla v půl jedenáctý domů.
(čarodejnice čarodějnice otazník otazník otazník...)

Banka těl: Mladší

3. května 2014 v 10:47 | Borůvka |  Recenze
_Biologická válka, kterou přežili jen Mladší, děti pod dvacet let a Starší, lidé nad pětaosmdesát let. Válka mezi stářím a mládím - prvním se chce žít a druhým se nechce umřít. Kvůli zákonu o zaměstnávání seniorů není Mladým dovoleno pracovat - proto se skrývají v opuštěných domech, kradou, jsou vězněni v Institucích - nebo svoje tělo pronajímají bance těl, nepříliš legální společnosti, kde pronajmete své mladé tělo starému nájemníkovi, který ho používá jako své. Probudíte se, uplynulý čas jako by se nestal, nezůstanou vám žádné vzpomínky. V tomhle světě žije bezprizorní Mladá, šestnáctiletá Callie a její nemocný mladší bratr, poslední přeživší z její rodiny, o kterého se stará. I ona se rozhodne pronajmout své tělo, netušíc, do čeho se to vlastně připletla. Proč získala vládu nad svým tělem před ukončením nájmu? Je možné, že by mohla vnitřně komunikovat se svojí nájemnicí? Je pravda, že se chystá vytvoření trvalých pronájmů bez vědomí Mladých? Rozhodne se Callie dokončit plán svojí nájemmnice a hlavně, zastavit tuhle masovou vraždu?