Srpen 2013

Můj den

28. srpna 2013 v 1:13 | Borůvka |  Myšlenkovník
Zdravím všechny zbloudilce a poustevníky, po dlouhé době se ozývám. A ne, tak dlouhá doba to nebyla proto, že bych se rozmyslela a rozhodla se aktivně létovat, ale proto, že můj počítač se rozbil. Už nějakou dobu to s ním jde od deseti k pěti, ale tohle?

No, nicméně, dneska dělám článek na téma s challenge, kterou jsem kdysi kdesi viděla, bylo to "Popiš svůj den v heslech". Je tu někdo, kdo tráví svoje dny podobně?


Hamburgerová teorie

2. srpna 2013 v 14:26 | Borůvka |  Myšlenkovník
Mám několik teorií o rozdělování lidí a jedna z nich je Hamburgerová teorie. Ta se dělí následovně:

Houska
Houska není špatná, jenže přiznejte si, kdo si dá dobrovolně samotnou hosku bez přílohy? Jistě, v případě nouze přijmeme i ji... v případě nouze. Lidi tohoto typu bývají, abych řekla pravdu, dost nudní. S tím člověkem si prostě nemáte co říct.

Snesete ji a v kombinaci s někým jiným jde přežít docela v pohodě, jenže jakmile máte jenom ji na jídelníčku dlouho, máte chuť začít řvát, že k ní chcete aspoň salát.

Salát
Salát už není špatný. Jsou lidi, kteří preferují právě jej. Salát snesete, dokážete najít téma, o kterém se bavit a které vás zabaví, jen to prostě není spřízněná duše. Podle mě je to většina lidí, alespoň okolo mě.

Můžete se jím živit podstatně déle, než houskou, ale i tak po nějaké době začnete křičet, že nutně potřebujete řízek.

Řízek
Řízek máte rádi. Kdo by ho neměl rád? Snad jen ortodoxní vlci samotáři a uzavřenci. Lidé typu řízek bývají k nalezení ve velkých skupinách, kde se ujímají vedoucí role. A nebo naprosto odděleni, a o to je poznání, že daný člověk je řízek, sladší (křupavější?).

Je to člověk, kterého chcete znát.

Jenže ten problém je, že hamburgerová teorie je naprosto subjektivní pojem a tak nám tu vzniká paradox; každý člověk je pro někoho houskou, řízkem i salátem.

A co vy? Myslíte si, že vás většina lidí vnímá jako řízek, salát a nebo housku?