Červenec 2013

Proč mě serou talentové soutěže

30. července 2013 v 12:12 | Borůvka |  Myšlenkovník
Měsíce nespíte a plánujete, co si vezmete na sebe, jestli řeknete ahoj a nebo dobrý den, zda bude lepší působit nesměle a nebo prudce. A pak to přijde, den D. Den, kdy se stanete slavným a celý svět před vámi padne na pozadí.

V noci skoro nespíte a pořád si opakujete, jak přesně že co uděláte, tisíckrát přehodnotíte, co si vezmete na sebe a uvažujete, jestli by jste ještě nestihli zajít do fitka a shodit těch přebytečných deset kilo. Ráno kvůli klepavce převrhnete kafe na stůl, při čištění zubů si opaříte pusu a nakonec si při odchodu zabouchnete klíče.

Přetrpíte nějakou chvíli přepravy, která pro vás znamená akorát větší prostor pro kousání nehtů a škubání vlasů. A potom to přijde. V budově je chaos a ve vzduchu je cítit napětí a očekávání, víte, že všichni chcete to samé. Vyhrát.

Konečně přijdete před porotce, věci vycházejí a nebo třeba nevycházejí podle vašich plánů. Předvedete co umíte, vydáte ze sebe to nejlepší. A potom to přijde. Ne, bylo to strašný, vůbec neumíte zpívat/tančit/skládat origami poslepu/cokoliv dalšího. Příště radši zůstaňte doma.

Osel

29. července 2013 v 12:12 | Borůvka |  Fotografie
Podle strýčka Google (Google jako soudce, bez soudce jako bez Google?) je pupafobie strach z loutek. No, nevím, jestli je tohle tak úplně loutka, ale o tomhle tenhle miničlánek není... nebo ano? Můžeme z něj takový článek udělat. Dobrá,když už jsme tedy v tom: Máte nějakou fobii?

Kouzelná knihovnička I.

28. července 2013 v 9:51 | Borůvka |  Recenze

Rozhodla jsem se zapojit do projektu Abyss: Kouzelná knihovnička, který spočívá v tom, že vyfotíte svoji knihovnu a za nějakou dobu ji vyfotíte znovu, uvidíte, co se změnilo a jestli knihovna změnila vyzření, nabyla na váze a nebo zůstala stejná.

Divergence (5)

14. července 2013 v 15:08 | Borůvka |  Recenze
Na tuhle knihu jsem četla spoustu pochvalných recenzí, takže jsem tak nějak očekávala, že bude vážně dobrá. Nicméně mě nijak neohromila: hned vám řeknu proč.

Divergence - Veronica Rothová

Chicago, budoucnost. Obyvatelé polorozpadlého města jsou rozděleni do pěti frakcí. Beatrice je čerstvých šestnáct a přišel čas si zvolit, do jaké frakce chce patřit, které ctnosti se chce na celý život odevzdat. Překvapivé rozhodnutí jí do cesty přivede osudového kluka - úchvatného, ale taky trochu nesnesitelného. Beatrice zjišťuje, že ve společnosti, jež se jeví tak dokonalá, vzrůstá napětí a hrozící nebezpečí lze zažehnat jen jedním způsobem. Způsobem, který ji ale může zničit.

Sčítanci a čitatelé

12. července 2013 v 15:46 | Borůvka |  Myšlenkovník
Je čas na Lidi podle Borůvky, yay! *zpěv a fanfáry*

Dnes vám povím o lidech, co se sčítají a o lidech, co se násobí! Rozdíl, který se zprvu nemusí zdát až tak velký, je ve skutečnosti monstrózní, obří a další příhodná přídavná jména.

Sčítanci
Sčítanci jsou lidé, se kterými se můžete bavit prakticky jak dlouho chcete, aniž by nastalo riziko tzv. ponorkové nemoci (tzn. stavu, kdy jste s daným člověkem příliš dlouhou dobu a tudíž máte chuť mu hlavu brutálně rozbodat vidličkou, oběsit ho na USB kabelu a nebo ho ušlapat pohorkami). Protože postupem času stráveného v jeho přítomnosti se jeho osobnost rovnoměrně sčítá. To znamená, že i když jsou jeho zlozvyky patrnější, než byly na začátku, stejně tak se posčítaly i jeho kladné vlastnosti a tak tu stále máme co dočinění s vyrovnanou osobou. Narozdíl od druhé skupiny lidí.

Čitatelé
Jsou to lidé, kterých začnete mít brzo po krk. Riziko ponorkové nemoci se zvyšuje každou minutou strávenou spolu a jejich přítomnost vás prostě ubíjí. Časem jako kdyby vymizely všechny dobré vlastnosti (a pak začínáte spekulovat, opravdu někdy nějaké byly?), na druhou stranu ty špatné ty se vynásobily do nesmírných rozměrů, jako kdyby se zhmotnily do podoby piraní, které vám nyní plavou v mozkovičním moku a ožírají buňky.

A ta úplně nejlepší část právě přichází! Nelze poznat, kdo je kdo, dokud s tím konkrétním člověkem nestrávíte dostatečné množství času, ani se nedá pevně určit, do jaké skupiny patří. Protože tohle rozdělení je naprosto subjektivní! Ano, život vám právě dal facku. Židlí.

A tak se ptám, myslíte, že okolo sebe máte víc sčítanců a nebo čitatelů?

Na přírodno

8. července 2013 v 17:37 | Borůvka |  Fotografie
Pojďme si připomenout, jak vypadá příroda, mládeži. Protože vy určitě jenom sedíte u počítačů a štítíte se sluníčka, cháááá?!


Ruka

4. července 2013 v 13:07 | Borůvka |  Fotografie
Jsou prázdniny a o prázdninách se dělá co? Totiž, um, nic. Absolutně nic. Dělám tak ohromný nic, že je mi z toho tak trochu do pláče. A protože nedělám nic, tak, hm, nemám nic ani na blog. A tak se můžete pokochat random rukou
(konec úvodu, odchod z jeviště).