Den druhý a třetí: Kniha, která mě rozesměje

10. června 2013 v 22:13 | Borůvka |  30 Days Book Challenge
Říkala jsem, že budu psát o knížkách častěji? Hahahahaha. Omlouvám se za to, že druhý den se tu neobjeví, ale nenapadá mě žádná knížka, kterou bych nějak zvlášť neměla v oblibě, na mysl mi přicházejí jen knížky, které mě neoslovily a to se tak docela nehodí. Proto tu máme rovnou třetí den!

Druhý rok úspěšného Prevíta. Svět okolo skýtá mnohem rozmanitější možnosti, jak dospělé pořádně vytočit, jak jim nahnat patřičný strach a užít si přitom nemálo legrace. Drobné ústrky ze strany dospělých přeci jen pocítí. A co teprve hrozba, že by mohl být na cestě další prevít? (oficiální anotace)

Vybrala jsem knihu Kdo to tady chodí, protože mi přijde absolutně perfektní. Jde vlastně o jakýsi deník vedený vládcem světa, zplozencem pekla, strážcem všeho zla, nebo taky miminem.

Prevít ovládá svět, a i kdyby ne, tak minimálně domácnost. Je to vychytralý intrikán, který vždycky dokáže svého. Manipulátor, který nemá slitování. Protože proč by rodiče měli mít nějaký soukromý život, když mají jeho? A vůbec, bude to po jeho, nebo bude plakat a nikdo ho nechce vidět plakat.

Z knížky jsem stále nadšená, i když jsem ji četla už před nějakou dobou a to s nedůvěrou, neboť obvykle nečtu nic, co se nápadně podobá příručkám pro maminky s nedůvěrou ve svůj instinkt. Nicméně mě kniha překvapila tím, jak je vtipná a jak rychle uteče (kdo by to při těch necelých stodvacetiosmi stranách čekal, že?). Navíc je plná obrázků skvěle doplňujících text.

Abych nezapomněla, tohle není tak úúúplně začátek Prevítova působení na tomhle světě, první díl se jmenuje Prevítem snadno a rychle... a nečetla jsem ho. Ale určitě bude minimálně stejně skvělý, jako je tenhle. Protože je to pořád ten samý Prevít. Vyšlo i pokračování, které jsem taky ještě nedostala do ruky (styď se, Borůvko, styď se!), jmenuje se Další prevít? Jen to ne!

Abych to nakonec nějak shrnula, knížka patří mezi moje neoblíbenější a nejvtipnější, které jsem četla. Pokud si ji budete chtít půjčit, koupit a nebo pro mě za mě třeba ukrást, nebudete litovat (neříkejte, že nemáte rádi "dětský" humor, internet stojí na obrázcích mimin a/nebo koťat).

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jimmy Mindfucker Jimmy Mindfucker | Web | 15. června 2013 v 12:58 | Reagovat

U nás doma ovládají svět akorát tak kočky.

Výsledek podobnej.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama