Březen 2013

Útěk

26. března 2013 v 21:40 | Borůvka |  Fotografie
Mám ráda úsměvy. Tuhle procházku mi první přivodila babička, která prošla a jen tak, bez okolků, začala komentovat mrazivé počasí. Potom to, ano, byly děti, které si hrály u Botiče, který je elegantně k (ne)vidění na fotografii. A potom to byla slečna se psem, co na mě vyskočil a poslintal mi kalhoty. Kluk, co šel okolo mě a popaveně si mě změřil skrze silné brýle. Snad jsem v kabátu skoro po kotníky a s přihlouplým úsměvem na tváři vypadala zvláštně. Mám ráda úsměvy a lidé se usmívají málo.
A jak že to souvisí s fotkou? No, vlastně nijak. Snad jen tím, že celá ta výprava za focením byla tak trochu útěk.


Kdo jsem

22. března 2013 v 19:34 | Borůvka |  Myšlenkovník
Ani nevím, jak začít tenhle článek, víte.

V poslední době mám na všechno několik různých názorů, které se nepodobají ani v nejmenším a o sobě samé mám prapodivné mínění.

V jednu chvíli bych totiž chtěla básnit a psát dlouhé odstavce vět-nevět, kterým nebude rozumět vůbec nikdo, až na mě a možná nějakou tu spřízněnou duši. Žít ze dne na den a s ničím si nedělat starosti... nechat si projít hlavou, kam všechny věci plavou... A v další chvíli mi to připadá jako pubertální výkyv a říkám si, že tohle přece nejsem já.

Protože já jsem přece zodpovědný člověk, který má všechno, všecičko naplánované dopředu a s tím, že by něco nevyšlo, se nepočítá. Ten typ člověka pevný jako skála, ten který se nekýve sem a tam. Ten, který ví, kam míří.

A najednou je to tu znova, ne, ne, to přece taky nejsem já. Já jsem počítačový maniak, miluju hraní her a volání po skypu do noci, miluju filmy a seriály, miluju bytí zalezlá doma u počítače. Člověk, který se cíleně skrývá před světem.

Co tě nemá, ty jsi přece extrovert! Nejradši by ses bavila s každým o všem a vedla sáhodlouhé debaty, obhajovala svůj názor a protáčela oči nad prostoduchostí ostatních. Jsi aktivní, nejradši by jsi byla tady a tam a nejlépe všude najednou.

Ale no tak, nelži sama sobě, Borůvko, ty jsi přece ten člověk, který se rád učí a čte, který je čistě introvertně založený, zkrátka pravý šprt, jako z filmu vystřižený. Chceš se stát učitelkou, protože to je přesně to pravé, na to se hodíš!

Ach, jak ty jsi hloupá. Copak nevíš, že jsi člověk, který jen tak přežívá, čeká na zázrak a na někoho, kdo tě vytrhne ze stereotypu? Sama o sobě nic nezmůžeš, a ty to víš.

No, a potom všem tak nějak nevím, kdo vlastně jsem.

Tereza

3. března 2013 v 11:19 | Borůvka
Do Prahy přijela anarchie. - Tereza
A když odjela, stromy znovu začaly rozkvétat. - Já