Prosinec 2012

Rok 2035

27. prosince 2012 v 17:23 | Borůvka |  Psaní
Doufám, že nejsem jasnovidka. To, co se odehrává v téhle povídce, bych sama sobě nepřála...

Sblížíme se s blíženci

25. prosince 2012 v 14:03 | Borůvka
Protože všeobecně vzato na horoskopy věřím, na to, že lidé ve stejném znamení si můžou být podobní, ale samozřejmě to nemůžeme brát do extrému, rozhodla jsem se napsat článek na tohle téma.

Žena ve znamení Blíženců v sobě ukrývá několik osobností, jednu zajímavější než druhou. Je kreativní, přátelská, otevřená a veselá, má pestrou paletu koníčků a široký okruh přátel.
Někdy se stane, že mám na věc dva odporující si názory, myslím, že díky tomu dokážu vidět věci z různých úhlů. Proto je komplikované se s někým hádat, protože většinou chápu jeho důvody a nevím, který názor je správný. Kreativita a přátelskost jsou nárazové, prostě jak ráno vstanu z postele. Jsem dost náladová, takže se to může změnit během chvilky. S otevřeností problém nemám a veselá jsem většinu času, proč taky ostatním kazit náladu svým škarohlídstvím?, pestrá paleta koníčků a široký okruh přátel na mě nějak zvlášť nesedí.

Silné stránky - je velmi činorodá a společenská, zvládá se věnovat spoustě různorodých věcí najednou. Má skvělé komunikační schopnosti.
Společenskost je relativní. Říkám o sobě, že jsem introvert okolím dovedený k extrovertismu, protože dost dobře určit to neumím, a k tomu se vážou i moje komunikační schopnosti. Teď přichází bod, který na mě opravdu sedí - dokážu dělat SPOUSTY věcí najednou. Prakticky se nudím, když mám dělat jenom jednu věc.

Slabé stránky - její city a myšlenky se pohybují tak rychle a nepředvídatelně, že pro ostatní není snadné ji pochopit a udržet s ní krok.
Tohle je tak půl napůl, jsou lidi co mě znají a jsem si skoro jistá, že vědí na 100%, jak zareaguji na danou situaci, jak se rozhodnu a podobně. Ale těch lidí je jenom opravdu málo.

Má ráda - ráda se baví a chodí mezi lidi. Kdykoli má čas, rozšiřuje si obzory četbou a učí se nové věci. Má smysl pro umění.
No, kdo se nebaví rád? Pohybování se mezi lidmi se opět váže na to, jaká je nálada ten den. Moje osobnost je dost nestálá. Miluju čtení a nové věci, tenhle bod se trefil úplně přesně.

Nemá ráda - stereotyp jí nesedí a rozhodně se nespokojí s rolí ženy v domácnosti. Nemá ráda zbytečná omezení, předsudky a konvence.
Celý můj život je jeden velký stereotyp a já mám někdy pocit, že zkamením na místě. Role ženy v domácnosti by mi nevadila, ale jen na chvíli, jsem si jistá, že by mi to začalo vadit velmi brzo. A kdo má rád omezení a předsudky?

Jaká je milenka - v lásce může být trochu nestálá, ale když se jí povede najít správného muže, který zvládne její tempo, bude mu oddaná.
Vzhledem k tomu, že jsem ještě dost mladá a zatím nehodlám hledat lásku na celý život, a vůbec nevím, jestli je teď všeobecně partnerská láska to, co bych potřebovala, přijde mi tenhle bod pro mě nepodstatný.

Řekla bych, že to na mě celkově sedí tak na 70%

Přání

23. prosince 2012 v 19:17 | Borůvka |  Myšlenkovník
Chtěla jsem začít nějak originálně. Nějakým vtipným veršem, co by moje přání uvedl, či snad obrázkem, který by všechny dojal a naladil na tu správnou atmosféru. No, začínám takhle, bylo mi řečeno, že trefné začátky došly a budou na skladě až začátkem příštího roku, ne-li později, jelikož poptávka je nemalá.

Všelicos

20. prosince 2012 v 16:09 | Borůvka |  Fotografie
Tipne si někdo, co je to za knížku?


Drážďany

14. prosince 2012 v 13:42 | Borůvka |  Fotografie
Školní výlet do Německa, přesněji do Drážďan, dopadl lépe, než jsem čekala, až na zimu, která nás kousala do tváří a bolavé nohy na konci. Na to, jak nemám ráda němčinu, mi vůbec nevadila. Na trzích jsem se s prodavači domluvila anglicky, což mi dost zvýšilo sebevědomí. O:)

Kouzelný klobouk

8. prosince 2012 v 21:12 | Borůvka |  Fotografie
Dopis se dvěma slovy. Stránka z památníku. Je legrační, co vás dokáže držet při smyslech.
Naděje

8. prosince 2012 v 13:38 | Borůvka |  Myšlenkovník
1. Naděje je něco, co potřebujeme.

2. Bez naděje se neobejdeme.

3. K naději se uchylujeme.

4. Naději nevidíme, přesto v ni věříme.

5. Voláme na naději, naděje neodpovídá.

6. O naději se sní, zpívá a básní.

7. S nadějí se rodíme a bez ní umíráme.

Mikuláš

6. prosince 2012 v 11:14 | Borůvka |  Fotografie
O včerejším dni bude teď určitě psát každý, protože čerti, andělé a Mikulášové jsou k vidění jen jednou ročně. A i když se tím, že sem dám ne až tak kvalitní fotky, moc neodliším, stejně mi to přijde originálnější, než dlouhé vypisování, jak to bylo fajn.

Noční hlídka (2)

4. prosince 2012 v 17:02 | Borůvka |  Recenze

Noční hlídka - Terry Prachett

1. Proč jsem si vybrala právě tuhle knihu?
Protože miluju Pratchetta.

2. Definuj knihu pomocí jednoho až dvou slov (přídavné nebo podstatné jméno).
Déja vu.

3. Definujte knihu jedním slovem (sloveso nebo citoslovec).
Vrátit se.

4. S jakou postavou bych se ztotožnila, případně kým bych chtěla nebo naopak nechtěla být.
Všechny postavy jsou charakterově tak rozpracované, že mi žádná nepřijde podobná mně. Ale chtěla bych být asi jedním z mnichů, co ohýbají čas, protože... Protože chci být mnich narušující čas!

5. Co se mi na příběhu líbilo.
Ten nápad navrácení se do minulosti, zaučování sebe samého. A samozřejmě to, jak je příběh napsaný, protože Terryho styl je úžasně osobitý a humor mi vyhovuje.

6. Co se mi na příběhu naopak nelíbilo.
Není nic, co bych vytkla.

Hodnocení: 10/10

Názory VIII.

2. prosince 2012 v 12:55 | Borůvka |  Myšlenkovník
Máme tu další názory, tentokrát ve vánočnějším duchu, i když s lehkým předstihem. Pořád hledám lidi, které bych mohla zpovídat. :)

Jak bys zabil/a Ježíška?


Andy : Jednoduše. Nechala bych ho žít.
Anička : Ježíšek již mrtvý je, vzal si s sebou i smysl Vánoc.
Arvari : Nechala bych ho sníst bramborovej salát, co dělá přítelkyně mýho otce. Bolestivá smrt zaručena...
Bee Shifer : Ježíšek je fajn. Kdybych ho ale fakt musela zabít, tak nějak rychle. Možná bych přichystala past ke stromečku. Jedovatá šipka, nebo možná uříznutí hlavy mačetou.
Foxie : Ježiška, to ako to malé mrňa z jasličiek? Hm, dala by som mu do materského mlieka kyanid.
Izzý : Proč bych ho zabíjela? Je na mě hodnej! Ale když už, tak bych ho poslala do ringu se Santou... určitě by to nepřežil.
Jimmy Mindfucker : Udělala bych z něj trupík. Trupíky jsou roztomilý.
Kuba, 13 : Okolo stromečku bych nastražil pasti, nejspíš na medvědy.
Lady Diabolus A. Mortem : Časovanou bombou na zvonečku. Rozhodně. A nebo nějakou podstrčit do dopisu.
Lisa, 21 : Nijak. Ten parchant by stejně zase vstal z mrtvých.
Noise : Asi by som ho zobrala do kostela v dnešnej dobe...
Počkej si : Řekla bych mu, že Santa Claus je lepší. Zabilo by ho to
Skřítek : S Jacobovou pomocí (to je moje Múza) by to šlo hladce. Stačilo by ho přesvědčit, ať až k nám přijde dát dárky, jednoduše vybafne a Ježíšek bude mít infarkt. Je to zaručený, Jacoba se každej lekne a to ani nemusí bafat.
Tr. : Byl by mrtvý, kdyby na jeho smyšlenou existenci bylo zapomenuto.
Zombák : Naostřeným krucifixem. Nebo bych ho položil někam, kam si se stoprocentní jistotou sedne Santa.