Listopad 2012

On

29. listopadu 2012 v 20:18 | Borůvka |  Psaní
Už mi to fakt leze na mozek. To se nedá.

Jsou i lidé, kteří jsou na tom hůř.

To bych rád věděl kdo. Co takhle trochu ticha, místo věčnýho poučování a moralizování.

Už zase si stěžuješ.
A kdo by si nestěžoval?

Najdou se i tací, co by zůstali optimističtí, stůj, co stůj.
Jenže já takovej nejsem, ty to víš.

Ale ano, jsi. Stejně jako já.
Nejsem, proč si to myslíš?

Nemyslím, ale vím.
Jak?

Opravdu tě nenapadá žádný důvod?
Zanechme snění, tohle nepřechodím.

To možná, ale je tohle to, o čem chceme mluvit?

Jak to myslíš?

Přemýšlej.
Ale -
***
Hlas utichl ve stejné chvíli, kdy zavrzaly mříže, mezi kterými se vzápětí objevil zlomyslný, vysmátý obličej se škodolibým výrazem. Tak už se ti to blíží, pověděl, a zachrastil klíčem v zámku. Vězeň vstal a smířeně vykročil vstříc svému osudu.
Na TT - Samota

Pisatel

24. listopadu 2012 v 5:42 | Borůvka |  Fotografie
Stejně si myslím, že dopis potěší víc než esemeska.


K letu připraveni

20. listopadu 2012 v 4:57 | Borůvka |  Fotografie
Kdyby jste měli možnost sednout na letadlo a odletět, kam by to bylo?


Děkuji mojí úžasné kamarádce Rachel,
že mi poskytla fotku, aniž by o tom věděla.

Názory VII.

16. listopadu 2012 v 17:29 | Borůvka |  Myšlenkovník
Tak jsou tu zase názory. Strašně mě baví vás vyslýchat, čím víc lidí přibývá, tím vzrůstá moje nadšení. Ráda bych poděkovala těm, co se přidali nově a připomněla, že stále hledám někoho, koho budu moct vyslýchat. :)

Literární cvičení II.

13. listopadu 2012 v 21:05 | Borůvka |  Psaní

Nápad pochází od Temnářky.
Vybrala jsem si slovo otrok.


a. Najdi k významu aspoň sto použitelných přívlastků.
zotročený, unavený, utahaný, hubený, špinavý, hladový, týraný, nemocný, umírající, flinkající se, nepozorný, neposlušný, černý, bílý, starý, mladý, pozorný, šikovný, nešikovný, poslušný, odpočatý, najedený, dobrý, špatný, drahý, levný, ukradený, utíkající, smutný, netečný, tichý, hlasitý, silný, slabý, nový, osobní, všeobecný, živý, mrtvý, utýraný, zavalený, opravdový, pohádkový, bájný, uprchlý, nezvěstný, ztracený, prodaný, koupený, předávaný, zlý, hodný, drzý, zpupný, nadutý, ponížený, ponižovaný, zamyšlený, plánující, uklízející, krásný, ošklivý, vrásčitý, pihatý, dovezený, zajatý, zpocený, klasický, oblečený, nahý, nejslabší, nejsilnější, nejhezčí, nejošklivější, nejlíbivější, nejlevnější, nejdražší, nejkvalifikovanější, nejzkušenější, nejnezkušenější, zkušený, nezkušený, poučený, nepoučený, nepoučitelný, svázaný, spoutaný, známý, neznámý, pracující, nepracující, zaměstnaný, nezaměstnaný, vysoký, malý, hloupý, chytrý, smrdutý, voňavý, osamocený, odvedený, ukořistěný, nedůvěryhodný, důvěryhodný...
b. Vyber aspoň pět synonym, kterými bys mohl daný výraz nahradit.
pomocník, zajatec, chůva, matka (aspoň já si to myslím, vždyť matky jsou tak trochu otroci), otec...
c. Co všechno se ti s vybranou osobou asociuje?
tvrdá práce, žádné ocenění, zoufalství, naděje, dějepis, zneuctění lidskosti, bezbrannost...
d. Krátce vybranou osobu popiš. Nabídni čtenáři dvě odlišné varianty.
1. Byl vysoký, na tamní poměry dobře živený, dokonce měl na sobě něco, co vzdáleně připomínalo šaty a ne pytel na brambory. Nevedl špatný život, říkal si, koneckonců jsou na tom jiní hůř.

2. Malý, hubený, vystrašený a lehce páchnoucí po moči. Ten nový otrok byl špatná investice, jak říkával pán svojí rodině při každé sebenevhodnější situaci, měli si radši vzít někoho, jako mají ti vedle. Někoho velkého a silného a ne tohohle, tohohle... ratlíka s mopslí tlamkou a krysíma očima.

Názory VI.

10. listopadu 2012 v 22:22 | Borůvka zvaná Bezcitná |  Myšlenkovník
Děkuji všem, co se k názorování přidali nově, všichni dostáváte skořicové lízátko. Ale ještě pořád hledám lidi, které budu moct otravovat občasnými otázkami. Víc, víc, víc! *megalomanský výraz*

Líbí se ti pocit, že vybočuješ z davu? Proč?

Andy* : Ale ano, líbí, protože ostatní o mě přemýšlejí trochu jinak, než jako o člověku, kterého hodí do jednoho pytle s ostatními, což, abych byla upřímná, mi dost lichotí a zkrášluje mé sebevědomí.
Arvari : No, nevím, jestli bych tomu říkala zrovna 'líbí'. Ale rozhodně proti tomu nic nemám. A proč, proč... No, nevím, asi to mám prostě v povaze. Já byla vždycky ráda za exota...
Es : Nechci tu strašněkchůlově prohlašovat, že jsem přece úplně jiná než ostatní, nepochopená a tak. Ale když se dívám třeba na svý spolužačky, je to hezký pocit, vypadat mezi nima jako lesbická satanistka. Je dobrej pocit, vědět, že nejsi ovečka. Snažím se jí nebýt, ale nemám páru, jestli se mi to daří.
Foxie : Ano, líbí. Dáva mi to pocit (ilúziu?), že som vynímočná. Že niesom ako stádo a mainstream, že mám vlastné názory a osobnosť, ktoré prejavujem. Ale nelíbí sa mi, keď niekto bočí z normálu, len aby vybočoval ako rádoby rebel (a je to len póza).
Izzý : Líbí, protože nemám ráda ty tuctové pipinky. Jsem hrdá na to, že nejsem stejná.
Jimmy Mindfucker : Nevědomky dělám hodně proto, abych byla středem pozornosti, ale nedá se říct, že by se mi líbila má odlišnost; Jestli jsem odlišná, je to neovlivnitelný fakt. Hrát na pózy už přeci není moderní.
Kuba, 13 : Asi svými dlouhými vlasy... ale hlavně asi hudbou, kterou poslouchám.
Lisa, 21 : Popravdě - nemyslím si, že někdo z nás opravdu vybočuje. Protože ať se podívám nalevo nebo napravo, vždycky se dá najít mezi každým určitá podobnost. Tak třeba kupříkladu to, že většina lidí má jednu hlavu, dvě nohy a ruce. Takže ve své podstatě je dost těžké se odlišit. Spíše bych řekla, že se mi líbí pocit, že jsem člověk. Proč? Protože někdy mám dojem, že v tom stavu jsem snad jako člověk jediná.
Počkej si : MILUJU. Možná to zní úchylně, když na tebe lidi divně čuměj, protože jsi odlišná, máš jinej názor, nebo tak, ale mně to v tomhle ohledu nějak vyhovuje. Přímo si libuju v takovejhle opovržlivejch/závistivejch pohledech. Why? Seriously, ani vlastně nevim.
Skřítek : Vlastně ano, líbí. Přestože nemám ráda, když na mě někdo kouká, tohle mi vůbec nevadí, protože vidí opravdu mě.

Kráva

10. listopadu 2012 v 15:09 | Borůvka zvaná Bezcitná |  Fotografie
Děti, jak dělá kráva?


Papoušek

8. listopadu 2012 v 17:23 | Borůvka zvaná Bezcitná |  Fotografie
Žakyna, červenec 2012


Názory V.

3. listopadu 2012 v 19:07 | Borůvka zvaná Bezcitná |  Myšlenkovník
Znovu tu máme otázky, ráda vás vyslýchám, chuchuchu. Připomínám, že sháním lidi, které bych mohla s občasnými otázkami otravovat. Jenom bych si vás přidala na ksichtknize nebo tak a občas vás prudila.

Na co se dá spolehnout?


Andy: Na to, že se věci mění. A to vždy, když to nejméně čekáme.
Anička: Spolehnout se dá na ráno. Ráno přijde, i když později. Ráno přichází vždy a nejdříve se svým typickým pocitem: Už je zase ráno (doplňte neslušné slovo vlastního výběru).
Arvari: Na to, že za každej nápad, co zpracuju, moje zatracená Múza přijde se dvěma dalšíma. A pak taky na maminku, přirozeně. Aspoň většinou...
Foxie: Na seba, ostatným do duše nevidíme. A eště na ranné kafe.
Izzý: Spolehnout se dá na fakt, že náhoda je blbec a taky na to, že věci mají tendenci se posrat v tom nejlepším. A pochopitelně na lidi, kterým bych bez váhání svěřila svůj život.
Jarda, 14: Já věřím tomu, že nikdy není nic jasné na sto procent.
Kuba, 13: Nemůžeme se spolehnout na Ježíška, když jsem chtěl šedej vláček, dostal jsem černej...
Matěj, 18: Jako Cimrman, věřím ve vše, kromě v sama sebe.
Petr, 13: Spolehnout se nedá na nic, vše se jednou posere nebo prokecne.
Počkej si: Na hudbu a samu sebe. Někdy prostě není jiná možnost, když se na tebe všichni vyserou.
Skřítek: Na čas. Ten nedopřeje bohatýmu delší život, šikanovanýmu neprodlouží minuty plné mučení a krásnýmu zase nezkrátí čas, kdy je obdivován, přestože by si to zasloužil.
Tr.: Na bolest... ve chvíli, kdy ji ucítíš, víš jistě, že se ti to nezdá.