Bytosti z planety Ňam

31. července 2012 v 4:23 | Borůvka zvaná Bezcitná |  Psaní
Povídka z páté třídy, ale tak nějak k ní pořád mám vztah.


To bylo jednou, za parného léta.
Slunce svítilo, ptáci zpívali a na hřišti mezi činžáky si hráli tři děti s mokrými kapesníky na hlavách. Maminky opodál seděly na lavičce, a probíraly "dospělé" věci. Ptačí zpěv najednou utichl.

Děti překvapeně zvedly hlavy od kyblíčků a lopatek, protože se jakoby setmělo. "Copak to asi je?" Jen kulily oči, protože nad hlavami se jim potichu vznášel růžový létající talíř. Talíř se tiše snesl těsně nad zem, a děti zatajily dech. Z boku talíře se vysunulo něco... velmi podobného... klouzačce z jahodového želé!
"To se musí prozkoumat!"

Pomalu a obezřetně - i když jedno z nich po čtyřech - se přibližovaly k lodi. Z otvoru nad vrcholem skluzavky se začaly kutálet kulaté,barevné bonbónky ve velikosti míče. Po dopadnutí na zem se postavily na tenoučké nožky a z pod blondaté šošolky se na děti vykulily světle modrá očka. Přiměřeně daleko pod očima se usmívala drobná ústa.

Jedna z bytůstek náhle řekla vysokým hlasem: " Ňam.. ňam ňam ňam?"
Děti ztuhly úžasem. Překvapením se nevzmohli na slovo, jen to nejmenší, - na čtyřech nohách - pravilo - "Ňam ňam!" a rychle přelezlo ke klouzačce. Začalo ji svými dvěma zuby blaženě okousávat - Opravdu byla z jahodového želé! Ústa bytůstek se roztáhla do potěšeného úsměvu,po chvíli se bytůstky začaly chichotat.

Jeden něco hrozně rychle zamumlal, a po lodi se začaly sypat spousty bonbónů. Tolik cukroví děti ještě v životě neviděly. Jak se děti pustily do okusování cukrátek,ani nespozorovaly, že růžové míčky naskákaly do lodi. Stejně jako přileteli byli zase pryč.

A tak vědci minuli úžasnou možnost navázat kontakt s bytůstkami z planety "Ňam", protože děti svým maminkám - které nic nespozorovaly - nedokázaly vyvětlit,kde že se tak strašlivě upatlaly.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama